نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

مانیتور ها در واقع نمایش گرهایی هستن که جهت مصارف کامپیوتری کاربرد دارد و در طرح ها و انواع متنوع برای کاربرد های متفاوت در بازار موجود است. مانیتور ها دستگاه های حساسی هستند که بر اثر استفاده ی نامناسب، عدم استفاده از محافظ برق، ضربه خوردگی و آب خوردگی دچار خرابی می شوند که برای رفع آن باید به متخصص تعمیرات مانیتور مراجعه کرد.

تعمیرات مانیتور

تعمیرات انواع مانیتور

تعمیرات انواع مانیتور با توجه به مدل  و تکنولوژی ساخت با هم متفاوت است. پروسه ی تعمیراتات مانیتور باید به دست تعمیرکار متخصص مانیتور و یا نمایندگی خدمات پس از فروش برند مربوطه انجام شود چرا که انجام هرگونه اشتباه در تعمیرات و تعویض قطعات ممکن است باعث مشکلات جبران نا پذیری شود.

انواع خرابی مانیتور

مانیتور های از قسمت های متخلفی تشکل شده است که هر کدام در اجرای صحیح برای نمایش تصویر نقش بسیاری ایفا می کنند. از قطعات و اجزای اصلی یک مانیتور که ممکن است دچار خرابی و منجر به تعمیرات مانیتور شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تعمیرات جک آداپتور مانیتور

از خرابی هایی که در مانیتور ها رایج است و تعمیرات انواع جک اداپتور نیاز مند تعمیرات توسط متخصص است . عواملی مانند ضربه به جک می تواند به ان آسیب بزند و باعث از کار افتاد این قسمت و یا اتصالی بین اجزای مختلف شود. خاموش شدن در حین کار و یا روشن نشدن مانیتور می تواند از عوارض خرابی جک اداپتور باشد که شما می توانید با مراجعه به متخصص تعمیرات مانیتور مشکل خرابی جک آداپتور خود را بر طرف نمایید.

این را ببینید  خطای نمایش بزرگتر از مانیتور

خرابی پیکسل

با سوختن بخشی از پیکسل ها روند تصویر نمایگر به مختل می شود که در این حالت با مراجعه تعمیرکار مانیتور می توانید برای شناسایی پیکسل های خراب و برسی وضعیت مانیتور و تعمیراتات مانیتور کمک بگیرید. تعمیرکاران از ابزار های سخت افزاری و نرم افزاری جهت برسی مانیتور استفاده می کنند که می تواند آسیب های احتمالی به اجزای دیگر را شناسایی و برای جلوگیری هشدار دهد.

تعمیرات خرابی مین برد مانیتور

در بیشتر موارد آسیب دیدگی مین برد به دلیل بی احتیاطی کاربر به علت های مختلف نظیر آبخوردگی، ضربه خوردگی و استفاده بیش از حد از نمایشگر است که عمر مفید مانیتور را کم می کند. خرابی مین برد می تواند نشانه های مختلفی داشته باشد که از این علائم میتوان به خطوط عمودی و افقی، و قطع و وطل شدن تصویر است که به مرور زمان بیشترو طولانی تر می شود.

در صورت پدیدار شدن هر گونه مشکل در روند نمایش تصویر عاقلانه است که استفاده از مانیتور را متوقف کرده و نمایشگر را نزد متخصص تعمیرات مانیتور ببرید تا از حجم خرابی و خسارت ها احتمالی مطلع شوید و اقدام به تعمیرات نمایشگر خود کنید.

تعمیرات آب خوردگی پنل مانیتور

آب خوردگی یکی از مشکلاتی است که فقط بدست کارشناس تعمیرات مانیتور قابل رفع است. پنل قطعه ی اصلی هر مانیتور است که با آب خوردگی و خرابی آن برای اجزای مختلف دیگر مانیتور مشکلات زیادی را به وجود آورده و منجر به مختل شدن عملکرد آن ها می شود. پنل مانیتور قطعه ی بسیار حساسی است و در صورت خرابی هزینه ی زیادی تقریبا معادل قیمت یک برد نو را در بر دارد.

این را ببینید  3 روش رفع مشکلات نرم افزاری صفحه نمایش کامپیوتر

استفاده از پاک کننده ها و اسپری های تمیز کننده یکی از رایج ترین دلایلی است که پنل مانیتور را با مشکل آبخوردگی مانیتور مواجه می کند. به یاد داشته باشید تمیز کردن ال سی دی ها  ال ای دی تنها با استفاده از پارچه های نرم و لطیف نیز امکان پذیر است. در صورتی که ضرورتی برای استفاده از اسپری های پاک کننده وجود دارد در قدم اول مقداری از اسپری را رو پارچه بزنید و برای نم دار شدن آن منتظر بمانید در صورت رطوبت پارچه کم شد برای تمیز کردن پنل اقدام کنید.

برای تمیز کردن پنل از اسپری کردن مستقیم مانیتور خودداری کنید. ماندگاری مایعات در زیر پنل باعث اختلال در تصاویر و در برخی مواقع سوختن پنل می شود، نفوزذ مایعات در پیکسل ها به هنگام اسپری مستقیم و خیسی بیش از حد پارچه اتفاق می افتد بنابراین برای حفظ دستگاه خود از آبخوردگی پنل مانیتور حتما این نکات را مد نظر قرار دهید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =

پورت های مانیتور

انواع پورت های مانیتور

پورت های مانیتور. مانیتور علاوه بر پلی به درون اطلاعات کامپیوتر می تواند با پورت های خود پلی برای ارتباط با اطلاعاتی بیرونی را نیز

ادامه مطلب »