نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چرا مانیتور رایانه من به طور تصادفی خاموش می شود؟

چندین مسئله باعث خاموش شدن تصادفی مانیتور می شود. برخی از دلایل مربوط به مانیتور و برخی دیگر مربوط به رایانه است. نظارت بر گرمای بیش از حد یکی از دلایل خاموش شدن مانیتور گرم شدن بیش از حد آن است. وقتی مانیتور بیش از حد گرم می شود، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مدار داخل، خاموش می شود. از دلایل گرم شدن بیش از حد می توان به جمع شدن گرد و غبار، گرما یا رطوبت بیش از حد، یا انسداد دریچه ها اشاره کرد که اجازه می دهد گرما از آن خارج شود.

راه حل اولیه و ساده

اگر مانیتور بیش از حد گرم می شود، مانیتور را از پریز برق جدا کرده و بگذارید قبل از استفاده مجدد، کاملاً خنک شود. سپس، اگر هوای کنسرو شده دارید (ضد الکتریسیته ساکن، برای وسایل الکترونیکی)، سعی کنید گرد و غبار داخل محفظه مانیتور را منفجر کنید. اگر اتاق کامپیوتر بسیار گرم است، با روشن کردن فن یا سیستم تهویه هوا آن را خنک کنید. قبل از اینکه دوباره سعی کنید از مانیتور استفاده کنید، صبر کنید تا کمی اتاق خنک شود.

همچنین، اگر از مانیتور CRT قدیمی استفاده می کنید، ارتقا به صفحه نمایش تخت جدیدتر بسیاری از مسائل مربوط به گرما را در یک محیط گرم حل می کند.

کابل سیم برق کامپیوتر شل

اگر کابل برق به طور ایمن به پشت مانیتور متصل نباشد، می تواند باعث از بین رفتن برق و خاموش شدن مانیتور شود. مطمئن شوید که سیم برق در پشت مانیتور کاملاً در جای خود قرار گرفته باشد.

این را ببینید  عدم قرارگیری مانیتور در حالت خواب

همچنین ممکن است اتصال برق در مانیتور خراب شده و از سیم برق برق کافی دریافت نکند. در این حالت، بهتر است به جای تعمیر مانیتور، آن را تعویض کنید.

مانیتور بد

دلیل دیگر خاموش شدن مانیتور، سو عملکرد در مدار است. ممکن است در سیم کشی کوتاه یا خرابی مدار باعث سیاه شدن تصویر یا خاموش شدن مانیتور شود.

در این حالت، ممکن است کار دیگری غیر از خرید مانیتور جایگزین جدید نباشد. تعمیرات مانیتورها معمولاً مقرون به صرفه نیست زیرا هزینه تعمیر می تواند از قیمت مانیتور جدید بیشتر باشد. می توانید مانیتور را به یک تعمیرگاه رایانه بیاورید تا از آن بازدید شود، اما احتمالاً آنها پیشنهاد می کنند که تعویض شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 13 =