نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چندین مشکل می تواند باعث خاموش شدن تصادفی مانیتور شود. برخی از آنها به مانیتور و برخی دیگر به رایانه مربوط می شوند. در مورد دلایل خاموش شدن ناگهانی مانیتور کامپیوتر ، پیشنهادات زیر را بخوانید.

خاموش شدن ناگهانی مانیتور کامپیوتر
خاموش شدن ناگهانی مانیتور کامپیوتر

خاموش شدن ناگهانی مانیتور کامپیوتر و گرمای آن

یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی مانیتور کامپیوتر، گرم شدن بیش از حد آن است. هنگامی که مانیتور بیش از حد گرم می شود، برای جلوگیری از آسیب به مدار داخل آن خاموش می شود. دلایل گرمای بیش از حد عبارتند از تجمع گرد و غبار، گرما یا رطوبت بیش از حد، یا مسدود شدن دریچه هایی که اجازه می دهد گرما خارج شود.

اگر مانیتور بیش از حد گرم می شود، قبل از استفاده مجدد، مانیتور را از برق بکشید و بگذارید کاملا خنک شود. سپس، اگر هوای کنسرو شده دارید (ضد الکتریسیته ساکن، برای وسایل الکترونیکی)، سعی کنید گرد و غبار داخل بدنه مانیتور را خارج کنید. اگر اتاق کامپیوتر بسیار گرم است، آن را با روشن کردن فن یا سیستم تهویه مطبوع خنک کنید. قبل از اینکه دوباره از مانیتور استفاده کنید، صبر کنید تا اتاق کمی خنک شود.

همچنین، اگر از یک مانیتور CRT قدیمی استفاده می کنید، ارتقاء به یک صفحه نمایش تخت جدیدتر بسیاری از مشکلات مربوط به گرما را در یک محیط گرم حل می کند.

کابل شل

در خاموش شدن ناگهانی مانیتور کامپیوتر اگر سیم برق به طور ایمن به پشت مانیتور متصل نباشد، می تواند باعث قطع برق و خاموش شدن مانیتور شود. اطمینان حاصل کنید که سیم برق در پشت مانیتور محکم است. همچنین ممکن است کانکتور برق مانیتور خراب باشد و برق کافی را از سیم برق دریافت نکند. در این حالت بهتر است به جای تعمیر مانیتور آن را تعویض کنید.

این را ببینید  اصطلاح خواب عمیق مانیتور

مانیتور خراب و آسیب دیده

دلیل دیگر خاموش شدن ناگهانی مانیتور کامپیوتر، نقص در مدار است. ممکن است یک اتصال کوتاه در سیم‌کشی یا خرابی مدار باعث سیاه شدن تصویر یا خاموش شدن مانیتور شود. در این مورد، ممکن است کار دیگری جز خرید یک مانیتور جایگزین جدید نتوانید انجام دهید. تعمیر مانیتورها معمولاً مقرون به صرفه نیستند زیرا هزینه تعمیر می تواند بیشتر از قیمت یک مانیتور جدید باشد. شما می توانید مانیتور را به تعمیرگاه کامپیوتر بیاورید تا آن را بررسی کنند، اما آنها احتمالاً پیشنهاد تعویض آن را خواهند داد.

مشکل کارت گرافیک یا مادربرد

در خاموش شدن ناگهانی مانیتور کامپیوتر اگر مانیتور روشن بماند، اما سیگنال ویدیویی را از دست بدهید، به احتمال زیاد مشکل از کارت گرافیک یا مادربرد رایانه است. خاموش شدن تصادفی رایانه همچنین می تواند مشکلی با داغ شدن بیش از حد رایانه یا کارت گرافیک یا نقص در کارت گرافیک باشد.

اگر کارت گرافیک یک کارت گرافیک خوب شناخته شده یا بخشی از مادربرد آن باشد، ممکن است مادربرد مشکلی داشته باشد. خازن برآمده یا سایر اجزای معیوب روی مادربرد می تواند باعث خاموش شدن رایانه یا مانیتور شود.

بیشتر بدانید: رفع روشن نشدن مانیتور با چند ترفند ساده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =