نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

هنگامی که صفحه نمایش قدیمی شما به درستی کار نمی کند، با تعویض صفحه نمایش، شاید مشکل را حل نمایید. یک صفحه نمایش جدید و تازه می تواند عملکرد سابق را به شما بازگرداند. در صورت خرابی و شکسته شدن مانیتور به راحتی می توانید تعویض مادربرد مانیتور Acer AL1916 را از طریق این مقاله انجام دهید.

تعویض مادربرد مانیتور Acer AL1916

راهنمای تعویض مادربرد مانیتور Acer AL1916

در ادامه به ورت گام به گام تعویض مادر برد قرار گرفته است. به راحتی می توانید قطعه خراب را در منزل تعویض نمایید.

مرحله 1 خارج کردن استن و تعویض مادربرد مانیتور Acer AL1916

برای حفط ایمنی بیشتر قبل از گار باید ماینتور را خاموش کرده و تمام اتصالات را قطع نمایید. خاموش کردن دستگاه می تواند از خرابی بیشتر جلوگیری نماید.

حال برای دسترسی بهتر مانیتور را روی یک سطح صاف قرار دهید به طوری که پشت آن رو به بالا باشد. تا بتوانید به راحتی استن را خارج نمایید.

تعویض مادربرد مانیتور Acer AL1916

مرحله 2

پوشش لولا را با هر دو دست در دو طرف پایه بگیرید. با انگشتان شست و انگشتان خود به سمت داخل فشار دهید و بلند کنید تا پوشش لولا را بردارید.

مرحله 3

مانیتور با استفاده از اتصالاتی به دستگاه متصل شده است. باید برای خارج کردن آن این اتصالات را باز کنید. چهار پیچ 12.1 میلی‌متری فیلیپس شماره 2 را که پایه را روی مانیتور نگه می‌دارند، باز کنید. هنگام برداشتن پیچ ها از مانیتور حمایت کنید تا از افتادن مانیتور جلوگیری کنید. برای جدا کردن پایه بلند کنید.

خرابی مانیتور

مرحله 4 خارج کردن کیس بیرونی

برای دسترسی بهتر به قطعات داخلی مانیتور باید پیچ ها و اتصالات را باز نمایید. برای این کار پنج پیچ فیلیپس شماره 2 9.5 میلی متری که در اطراف محیط مانیتور قرار دارند را باز کنید. بعد از باز کردن پیج ها نیز به راحتی می توانید کیس را خارج نمایید.

این را ببینید  علت قطع شدن تصویر هنگام بازی

مرحله 5

از گوشه مانیتور شروع کنید، ابزار پلاستیکی کوچک را بین قاب پشتی و قاب نمایشگر قرار دهید. ابزار بازکننده پلاستیکی را به سمت بالا خم کنید تا قاب پشتی از قاب نمایشگر جدا شود.

در اطراف محیط مانیتور ادامه دهید تا قاب نمایشگر جدا شود. مقدار معقولی نیرو برای جدا کردن قاب پشتی از قاب نمایشگر لازم است.

تعمیرات مانیتور

مرحله 6

مانیتور را طوری قرار دهید که پشت آن رو به بالا باشد. گوشه های مانیتور را بگیرید و به سمت بالا تکان دهید تا قاب پشتی از داخل مانیتور جدا شود. درپوش پشتی را بالا بیاورید.

مرحله 7 خارج کردن EMI Shield

محافظ EMI  با پیچ ها به دستگاه متصل است پس برای خارج کردن آن ها باید پیچ ها را باز نمایید. دو پیچ فیلیپس شماره 2 5.7 میلی متری واقع در دو طرف محافظ EMI را بردارید.

خرابی emi مانیتور

مرحله 8

با استفاده از درایور مهره (یا در صورت لزوم، انبر سوزنی)، دو مهره را در دو طرف ورودی VGA بردارید.

مرحله 9

محفظه فلزی را از طرفین بگیرید و آن را به سمت پایین مانیتور بلغزانید.

برای جدا کردن پوشش فلزی آن را بلند کنید.

مراقب باشید، پوشش فلزی تیز است!

تعویض محافظ EMI به اتمام رسید است. در صورت خرابی این قطعه را تعویض نمایید.

خرابی نمایشگر مانیتور

مرحله 10 خارج کردن و تعویض مادربرد مانیتور Acer AL1916

کابل های مهم به مادر برد متصل است به همین دلیل برای خارج کردن مادر برد باید این اتصالات را باز کنید. کابل کنترل بژ سمت چپ ورودی VGA را با بالا کشیدن آن جدا کنید.

مرحله 11

این را ببینید  تعویض پورت VGA سامسونگ 27E510C

بعد از باز کردن تمام اتصالات به راحتی می توانید تمام اتصالات را مشاهده نمایید. کابل برق رنگین کمان را با کشیدن مستقیم به سمت بالا جدا کنید.

 تعویض مادربرد مانیتور Acer AL1916

مرحله 12

کابل نمایشگر واقع در بالای مادربرد را با بیرون کشیدن آن به سمت بالای مانیتور جدا کنید.

مرحله 13

سه پیچ فیلیپس شماره 2 7.7 میلی متری را از مادربرد باز کرده و با بلند کردن آن مادربرد را بیرون بیاورید.

تعویض مادر برد به اتمام رسید است. در صورت خرابی و هنگی دتسگاه این قطعه را تعویض نمایید.

بعد از قطع تمامی اتصالات تعویض مادر برد مانیتور Acer AL1916 به اتمام رسید است. در صورت خرابی دستگاه به راحتی می توانید این قطعه را تعویض نمایید.

خرابی مادربرد مانیتور

بیشتر بدانید: مشکل روشن شدن کامپیوتر و سیاهی مانیتور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =