نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آیا مانیتورهای کامپیوتر خراب می شوند؟

به طور سنتی، وقتی مانیتور به معنای اشتباه است، روشن نمی شود یا به یک صفحه کاملا سیاه تبدیل می شود. با این حال، اگر مانیتور شما با صفحه سبز ضعیف می درخشد یا صفحه آبی دارید، این یک هشدار دهنده است که یک مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری وجود دارد. در حالی که برخی از مردم معتقدند که ممکن است مانیتورها هنگام اشتباه منفجر شوند، اما این بی اساس است.

نشانه هایی از اینکه شما به صفحه جدیدی نیاز دارید

وقتی مانیتور خراب یا خراب می شود، معمولاً قبل از این که بن بست کامل به وجود بیاید، یک مسئله هشدار دهنده وجود دارد. در اینجا چگونگی تشخیص زودهنگام دیرتر از زمان مانیتور جدید وجود دارد. علائم زیر را بررسی کنید و در صورت مواجه شدن با آنها، ممکن است لازم باشد جایگزینی برای آن پیدا کنید.

  • پیکسل های مرده یا سیاه در نمایشگر شما وجود دارد. بدون جایگزینی مانیتور جدید، سخت افزار آسیب دیده از بین نخواهد رفت.
  • نمایشگر نامنظم، اگر مانیتور رایانه شما خاموش یا خاموش شود، به طور متناوب خوابیده، به طور ناگهانی روشن شود یا از نمایش تصاویر صفحه جلوگیری کند، این می تواند از نظر منبع تغذیه مهم باشد یا از کار بیفتد.
  • مانیتور سوختگی به عنوان ظاهر بصری شبح مانند تعریف می شود که اغلب بر روی صفحه نمایش شما نمایش داده می شود.
  • مانیتور رایانه با شروع به کار نکردن فوراً سیاه می شود. بعضی اوقات یک صفحه مایل به سبز یا صفحه آبی رنگ از آن ساطع می شود. با مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مرتبط است. مواردی وجود دارد که با بدتر شدن مانیتور می توانید بوی سوخته را متوجه شوید.
این را ببینید  استفاده از ورودی HDMI

مراقبت صحیح از مانیتور رایانه

  • همیشه دریچه هوا را باز نگه دارید
  • هرگز مانیتور خود را مستقیماً به سوئیچ دیواری متصل نکنید.
  • از محافظ قابل اعتماد موج استفاده کنید.
  • از روشن یا خاموش کردن مانیتور بیش از حد لازم خودداری کنید
  • مانیتور خود را در یک مکان امن ایمن کنید.

نتیجه

در حالی که تعویض مانیتور یک انتخاب شخصی است، اما علائم هشدار دهنده ای وجود دارد که شما نیاز به سرمایه گذاری در مانیتور جدید دارید. طول عمر بیشتر نمایشگرهای رایانه ای سه سال است، اما با نوآوری و فناوری امروز، این دستگاه ها بسته به نوع استفاده، سبک، مراقبت و نگهداری شما، طول عمر بالایی دارند.

3/5 (2 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

پورت های مانیتور

انواع پورت های مانیتور

پورت های مانیتور. مانیتور علاوه بر پلی به درون اطلاعات کامپیوتر می تواند با پورت های خود پلی برای ارتباط با اطلاعاتی بیرونی را نیز

ادامه مطلب »