نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

چندین مشکل می تواند باعث خاموش شدن تصادفی مانیتور شود. برخی از دلایل مربوط به مانیتور و برخی دیگر به کامپیوتر مربوط می شود. در مورد دلایل و علت خاموش شدن تصادفی مانیتور خود به خود، پیشنهادات زیر را بخوانید.

علت خاموش شدن تصادفی مانیتور
علت خاموش شدن تصادفی مانیتور

علت خاموش شدن تصادفی مانیتور

یکی از رایحترین خرابی ها در مانیتور خاموش شدن تصادفی آن می باشد. که در این مقاله علت های اولیه آن و راه های رفع آن قرار داده شده است.

گرمای بیش از حد مانیتور  و علت خاموش شدن تصادفی مانیتور

برای خاموش شدن تصادفی مانیتور یکی از دلایلی که می تواند این مشکل را بوحود آورد، گرم شدن بیش از حد آن است. هنگامی که مانیتور بیش از حد گرم می شود، برای جلوگیری از آسیب به مدار داخل آن خاموش می شود. دلایل گرمای بیش از حد عبارتند از تجمع گرد و غبار، گرما یا رطوبت بیش از حد، یا مسدود شدن دریچه هایی که اجازه می دهد گرما خارج شود.

اگر مانیتور بیش از حد گرم می شود، قبل از استفاده مجدد، مانیتور را از برق بکشید و بگذارید کاملا خنک شود. سپس، اگر هوای کنسرو شده دارید (ضد الکتریسیته ساکن، برای وسایل الکترونیکی)، سعی کنید گرد و غبار داخل بدنه مانیتور را خارج کنید. اگر اتاق کامپیوتر بسیار گرم است، آن را با روشن کردن فن یا سیستم تهویه مطبوع خنک کنید. قبل از اینکه دوباره از مانیتور استفاده کنید، صبر کنید تا اتاق کمی خنک شود.

همچنین، اگر از یک مانیتور CRT قدیمی استفاده می کنید، ارتقاء به یک صفحه نمایش تخت جدیدتر بسیاری از مشکلات مربوط به گرما را در یک محیط گرم حل می کند.

این را ببینید  نحوه رفع رایج ترین مشکلات مانیتور LCD

وجود کابل شل

برای علت خاموش شدن تصادفی مانیتور اگر سیم برق به طور ایمن به پشت مانیتور متصل نباشد، می تواند باعث قطع برق و خاموش شدن مانیتور شود. اطمینان حاصل کنید که سیم برق در پشت مانیتور محکم است. همچنین ممکن است کانکتور برق مانیتور خراب باشد و برق کافی را از سیم برق دریافت نکند. در این حالت بهتر است به جای تعمیر مانیتور آن را تعویض کنید.

بهتر است بخوانید: روش های رفع مشکل قرمری صفحه مانیتور

مانیتور خراب

دلیل دیگری که ممکن است مانیتور خاموش شود، نقص در مدار است. ممکن است یک اتصال کوتاه در سیم‌کشی یا خرابی مدار باعث سیاه شدن تصویر یا خاموش شدن مانیتور شود. در این مورد، ممکن است کار دیگری جز خرید یک مانیتور جایگزین جدید نتوانید انجام دهید. تعمیر مانیتورها معمولاً مقرون به صرفه نیستند زیرا هزینه تعمیر می تواند بیشتر از قیمت یک مانیتور جدید باشد. شما می توانید مانیتور را به تعمیرگاه کامپیوتر بیاورید تا آن را بررسی کنند، اما آنها احتمالاً پیشنهاد تعویض آن را خواهند داد.

مشکل کارت گرافیک یا مادربرد

برای خاموش شدن تصادفی اگر مانیتور روشن بماند، اما سیگنال ویدیویی را از دست بدهید، به احتمال زیاد مشکل از کارت گرافیک یا مادربرد رایانه است. خاموش شدن تصادفی رایانه همچنین می تواند مشکلی با داغ شدن بیش از حد رایانه یا کارت گرافیک یا نقص در کارت گرافیک باشد.

اگر کارت گرافیک یک کارت گرافیک خوب شناخته شده یا بخشی از مادربرد آن باشد، ممکن است مادربرد مشکلی داشته باشد. خازن برآمده یا سایر اجزای معیوب روی مادربرد می تواند باعث خاموش شدن رایانه یا مانیتور شود.

این را ببینید  سیاه شدن مانیتور
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =