نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

مشکلات نرم افزاری صفحه نمایش/ این احتمال وجود دارد که مشکل از نرم افزار شما باشد. اگر اخیراً برنامه جدیدی را نصب کرده اید و متوجه شده اید که مشکلات صفحه نمایش شما به زودی شروع شده است، ممکن است مشکل سازگاری وجود داشته باشد. در این مرحله، می توانید قبل از نصب نرم افزار جدید، دستگاه خود را از یک نسخه پشتیبان جدید بازیابی کنید و ببینید آیا این مشکل را حل می کند یا خیر.

بعد از اینکه مشکل را شناسایی کردید، تعدادی اقدامات وجود دارد که می توانید انجام دهید تا لپ تاپ خود دوباره کار کند. در اینجا سه ​​روشی وجود دارد که می توانید با تعمیر صفحه نمایش کامپیوتر خود مقابله کنید.

خودتان صفحه نمایش را تعمیر یا تعویض کنید

تعمیر لپ تاپ یا مانیتور شما می تواند ترسناک به نظر برسد، اما حقیقت این است که اگر ابزار و زمان داشته باشید، می تواند نسبتاً ساده باشد. بسیاری از صفحه نمایش های شکسته نیازی به کار حرفه ای ندارند، به خصوص اگر آسیب بیشتری به بدنه لپ تاپ وارد نشده باشد. تعمیر صفحه نمایش کامپیوتر یا لپ تاپ ترک خورده اغلب می تواند در خانه انجام شود، اما یک مشکل معیوب می تواند به تخصص بیشتری نیاز داشته باشد.

تقریباً همه مدل‌های رایانه دارای صفحه‌نمایش جایگزین هستند که به صورت آنلاین در دسترس هستند و اغلب می‌توانید آنها را در محدوده قیمتی 50 تا 100 دلار تهیه کنید. قبل از اینکه صفحه نمایش را سفارش دهید، با جستجوی شماره سریال دستگاه خود، مجدداً بررسی کنید تا مطمئن شوید که صفحه نمایش مناسب است. پس از رسیدن، می‌خواهید قبل از شروع به برداشتن صفحه‌نمایش شکسته، دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که مورد صحیح را دریافت کرده‌اید.

مشکلات نرم افزاری صفحه نمایش

هنگامی که صفحه نمایش شما سفارش داده شد، لپ تاپ خود را آماده کنید تا روند افزودن صفحه نمایش جدید تا حد امکان روان باشد. اطمینان حاصل کنید که پیچ گوشتی های لازم، نوار جایگزین و سایر موارد را در دسترس دارید تا بتوانید تعمیر لپ تاپ خود را با کیفیت انجام دهید. در ابتدا ممکن است سخت به نظر برسد، اما راهنماهایی آنلاین موجود است که نحوه تعمیر صفحه نمایش شکسته کامپیوتر را توضیح می دهد.

این را ببینید  راه های برای رفع خستگی چشم ناشی از نمایشگرها

بعد از اینکه مراحل حذف و نصب را انجام دادید، صفحه نمایش شما باید مانند قبل به نظر برسد و کار کند. اگر بعد از مدتی استفاده متوجه هر گونه مشکلی شدید، ممکن است یک مرحله را از دست داده باشید یا به طور تصادفی به کابل ویدیو آسیب رسانده باشید. اگر این اتفاق افتاد، ممکن است لازم باشد دستگاه خود را به تعمیرگاه بیاورید.

پیدا کردن یک تعمیرگاه کامپیوتر

برخلاف آنچه ممکن است فکر کنید، استفاده از تعمیرکار لزوماً گران نیست. در حالی که ممکن است هزینه بیشتری نسبت به تعمیر صفحه نمایش خود داشته باشید، تعدادی مغازه وجود دارند که می توانند کار باکیفیتی که هزینه زیادی هم ندارد به شما ارائه دهند. چالش این است که فردی را در منطقه خود بیابید که تخصص آن را داشته باشد تا روی مدل خاص شما کار کند.

یک تکنسین تعمیر معتبر پیدا کنید

پیدا کردن شخصی که مارک رایانه شما را به خوبی می شناسد و با کار با ساخت شما یا رایانه های مشابه آشنا است، مهم است. از آنجایی که قطعاتی که برای تعمیر باید سفارش داده شوند می‌توانند مختص مدلی باشند که شما دارید، نمی‌خواهید دستگاه خود را به مغازه‌ای ببرید که در آن قطعات اشتباهی سفارش داده و هزینه آن را از شما دریافت کنند.

یکی از راه‌های اطمینان از اینکه کسب‌وکاری که انتخاب می‌کنید می‌تواند مدل شما را مدیریت کند، انتخاب یک تعمیرگاه مجاز صفحه نمایش لپ‌تاپ است که توسط برند شما تأیید شده است. آنها اغلب باید چندین کار را انجام دهند تا نشان دهند که نوع لپ تاپ شما را می شناسند تا آن تمایز را دریافت کنند. این می تواند یک راه سریع و آسان برای دانستن اینکه متخصصی در دست دارید که می تواند به طور خاص تعمیر صفحه نمایش کامپیوتر HP را انجام دهد.

این را ببینید  تعویض صفحه نمایش NEC LCD1770NX

اگر برایتان سخت است که خودتان صفحه نمایش خود را تعمیر کنید، به احتمال زیاد با مشکل قطعه داخلی روبرو هستید، که می تواند به این معنا باشد که به فردی با تجربه زیاد نیاز دارید. مطمئناً، دوست شما ممکن است چیزهای زیادی درباره لپ‌تاپ‌ها بداند، اما ممکن است جزئیات خاصی را که یک حرفه‌ای پس از سال‌ها کار بر روی مدل‌های مشابه می‌داند، نداند.

متخصص مناسب همچنین باید تقریباً بلافاصله بداند که کدام قطعات را سفارش دهد. به همین دلیل است که اگر مطمئن هستید که قرار است از یک سرویس حرفه ای استفاده کنید، به جای اینکه خودتان این کار را انجام دهید، باید از کسب و کار بخواهید قطعات را سفارش دهد. سفارش یک صفحه نمایش جایگزین یک چیز است، اما پیدا کردن چندین مؤلفه سازگار با مادربرد شما می تواند یک موضوع کاملاً متفاوت باشد.

بررسی های آنلاین را بررسی کنید

یک جستجوی آنلاین سریع باید به شما ایده خوبی از تعمیرگاه های منطقه شما و قیمت آنها بدهد. برای از بین بردن مواردی که خدمات باکیفیتی ارائه نمی دهند یا ممکن است بیش از حد لازم از شما هزینه دریافت کنند، ارزش بازدید از سایت های بررسی را دارد.

وب‌سایت‌هایی مانند Yelp یا YellowPages.com می‌توانند به‌ویژه زمانی مفید باشند که به دنبال مکان‌هایی هستید که صفحه‌های لپ‌تاپ را در منطقه خود تعمیر می‌کنند. به خاطر داشته باشید که احتمالاً باید علاوه بر هزینه تعمیرات، هزینه قطعات را خودتان بپردازید.

قبل از اینکه بخواهید صفحه‌نمایش شما را تعمیر کنند، حتماً از تعمیرگاه انتخابی خود نیز درخواست قیمت کنید. آنها ممکن است نتوانند قیمت دقیقی را به شما بدهند، اما یک شکل توپ می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند.

این را ببینید  تغییر رنگ مانیتور به صورتی

دانستن محدوده دقیق هزینه آن ممکن است کمی دشوار باشد، زیرا ممکن است آسیب بیشتری به لپ تاپ شما وارد شود. یک تعمیر ساده صفحه نمایش می تواند حداقل 100 یا 150 دلار هزینه داشته باشد، در حالی که تعمیرات پیچیده تر می تواند تا چند صد دلار هزینه داشته باشد.

 خرید کامپیوتر جدید

هنگامی که تعمیرگاهی را انتخاب کردید که بتواند رایانه شما را سرویس دهد، یک متخصص باید ایده نسبتاً خوبی در مورد اینکه آیا می تواند لپ تاپ شما را دوباره راه اندازی کند یا خیر، داشته باشد. پس از بازرسی اولیه، مشخص خواهد شد که آیا صفحه نمایش قابل تعمیر است یا خیر و آیا پس از انجام تعمیرات، رایانه شما باید به طور معمول کار کند یا خیر.

با این حال، این احتمال وجود دارد که ضربه ای که باعث مشکلات صفحه نمایش شما شده است، به اندازه کافی آسیب رسان باشد که شما نیاز به خرید یک کامپیوتر جدید داشته باشید. باز هم، بودجه شما در اینجا نیز نقش مهمی ایفا می کند.

هزینه های تعمیر را با سن و شرایط لپ تاپ بسنجید

حتی اگر بتوانید لپ تاپ خود را تعمیر کنید، گاهی اوقات تعمیر آن نسبت به خرید یک مدل جدید گران تر است. زمانی که تصور درستی از هزینه تعمیر صفحه نمایش شکسته کامپیوتر در مقایسه با خرید کامل یک کامپیوتر جدید داشتید، می توانید این تصمیم را بسنجید.

اگر رایانه شما اغلب در معرض شرایط آب و هوایی شدید قرار می گیرد یا برای تحمل زیاد سفر یا فعالیت بدنی به آن نیاز دارید، ممکن است ارزش خرید یک مدل لپ تاپ جدید را داشته باشد که بتواند خواسته های شما را تحمل کند. این می تواند به شما کمک کند از مشکلاتی مانند شکستن صفحه یا آسیب در آینده جلوگیری کنید.

پورت های اتصال دهنده مانیتور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =